vrata2020

Garážová vrata LOMAX – bezpečné i komfortní parkování pro vašeho veterána

Výroba na míru
a dlouhá životnost

Garážová vrata LOMAX – bezpečné i komfortní parkování pro vašeho veterána

 

Plánujete si pořídit nebo již máte doma veterána? Splnění snu spojeného s celoživotní láskou ke konkrétní značce pojí více než s běžnými vozy dostatečná péče. I na těch nejkvalitnějších materiálech se postupně začne podepisovat zub času. Spolu s nepříznivými povětrnostními podmínkami se tak může celý proces urychlit. U veterána byste měli dbát na dostatečnou péči o to víc.

Zřejmě nejtypičtějším rizikem u veteránů je koroze karoserie. Nevyhne se jí žádný vůz, její nástup však urychluje nepříznivé počasí, zejména pokud je veterán často vystavován dešti. Optimální variantou pro parkování archivních vozů je proto garáž. Pokud parkuje v suchém prostředí a není vystaven povětrnostním vlivům, životnost jeho karoserie lze výrazně prodloužit. Mezi klíčové atributy garáže patří kvalitní vrata a také dostatečné odvětrávání prostoru, aby odtud mohla unikat vlhkost.

Opotřebení se však netýká pouze kovových částí karoserie, u veteránů je potřeba dbát také na plastové a gumové prvky, kterým zase nesvědčí ostré slunce. Vlivem záření plasty na voze v lepším případě vyblednou, v tom horším pak rovnou popraskají. V obou případech to však znamená další časovou, ale zejména i finanční investici. U gumových částí zase hrozí vlivem slunce vysušení a následné popraskání. A vzhledem k tomu, že gumové prvky u automobilů často slouží k izolaci, může být kvůli vystavení nevhodným podmínkám ohrožena i tato funkce.

Vetráni
Vetráni

 

Zatímco z hlediska koroze bývá pro veterány rizikem především deštivý podzim, v případě plastů a gumových součástek je to léto. Rozhodně se nedoporučuje parkovat staré vozy dlouho na ostrém slunci, naopak nejvhodnější variantou je opět garáž. Nabízí stinné prostředí s poměrně stabilní teplotou. Prostor garáže navíc skýtá ideální místo pro případné renovace nebo pouhé leštění laku. Čím dál více našich zákazníků pojímá prostor garáže částečně i jako dílnu, která slouží k základní údržbě vozu. Zároveň ho však uchovává v bezpečí před potenciálními zloději – právě veteráni totiž mohou být díky své vysoké hodnotě a zároveň horším bezpečnostním prvkům lákavou kořistí.

V současnosti nejpopulárnější variantou garážových vrat je takzvaný sekční typ, kdy jsou vrata rozdělena na jednotlivé sekce, které zajíždějí pod strop. Další variantou jsou pak posuvná vrata, která fungují na stejném principu jako sekční, pouze s tím rozdílem, že se jednotlivé sekce zasouvají do boku garáže. Dále je možné vybrat i z rolovacích vrat, zejména pak v případě, že mají v garáži omezený prostor pro otevírání sekčních vrat, nebo je možné zvolit klasiku - dvoukřídlé vrata. Tato varianta byla v minulosti velmi populární. Je proto vcelku přirozené, že řada fanoušků veteránů tento typ preferuje i dnes.

Naše garážová vrata vynikají také širokými možnostmi individualizace. Kromě obrovského množství barevných řešení a odstínů si je můžete vyšperkovat i různými obrazci, například siluetou svého milovaného stroje.

Garážová vrata LOMAX – bezpečné i komfortní parkování pro vašeho veterána